18 czerwca klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do JuraParku do Krasiejowa. Od rana towarzyszyły wszystkim wspaniałe nastroje i wyśmienite humory. Na miejscu w zorganizowany sposób skorzystaliśmy ze wspaniałych atrakcji, które dostarczyły zarówno wiedzy, jak i niezapomnianych wrażeń. Tunel czasu pozwolił przenieść się w czasy, gdy nasza planeta jeszcze nie istniała i zrozumieć ewolucję Ziemi oraz początki życia na niej. Park dinozaurów to wspaniałe miejsce na spacer i poznanie tych niesamowitych zwierząt w ich naturalnej wielkości. Ciekawie zorganizowana ścieżka dydaktyczna wzbogaciła naszą wiedzę a trasa zagadek pozwoliła pochwalić się wiedzą z tego tematu. Zwiedziliśmy równiez pawilon paleontologiczny, gdzie zobaczyliśmy skamieniałości i wykopaliska. Prehistoryczne oceanarium pozwoliło zobaczyć faunę i florę tego okresu oraz poczuć dreszczyk strachu i zaskoczenia. Na koniec zostawiliśmy sobie zabawy ruchowe, bieżne i pobyt w parku rozrywki, gdzie skorzystaliśmy z trampolin, malpiego gaju, kolejki typu ciuchcia i tradycyjnego placu zabaw. Na koniec zjedliśmy obiad i deser. Był również czas na zakup pamiątek i czas wolny. Pogoda dopisała, a podróż powrotna minęła na odpoczynku i wspólnych rozmowach. Wycieczka była bardzo udana.