W przedostatnim tygodniu czerwca nasza Dwójka brała udział w akcji edukacyjno-informacyjnej pt. TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA.

Podczas tego tygodnia omawiane były następujące tematy:

 - BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM:

- przepisy dla pieszych,

- zasady ruchu drogowego,

- użytkowanie hulajnóg elektrycznych,

- nowy przepis o obowiązku noszenia kasku ochronnego przez użytkowników rowerów, hulajnóg do 16 r.ż.

- sprawdzanie stanu technicznego sprzętów,

- zabawy w miasteczku ruchu drogowego,

- CYBERBEZPIECZEŃSTWO I AI - KORZYSTAJ MĄDRZE!

- higiena cyfrowa,

- zagrożenia w internecie,

- sztuczna inteligencja,

- prywatność w sieci,

- fake news, phishing,

 - BEZPIECZNE WAKACJE (WODA I GÓRY)

- bezpieczeństwo nad wodą i w górach,

- zasady kąpieli w wyznaczonych miejscach,

- zagrożenia w górach,

- pogoda w górach,

- ekwipunek, planowanie i przygotowanie to podstawa!

- numery alarmowe,

 

- ZDROWIE PSYCHICZNE I PIERWSZA POMOC:

- szacunek w relacjach z innymi,

- regulacja emocjonalna,

- pierwsza pomoc,

- czynniki wpływające na zdrowie psychiczne i dobrostan,

- integracyjne zabawy,

- rozmowy o zagrożeniach i o stawianiu granic i ich szanowaniu,

- numery alarmowe,

- spektakle profilaktyczne: "Influencerka", "Tajemnica zagninionych książek", "Ukryty ból",

- ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA, WIZERUNEK W SIECI:

- reagowanie na zagrożenia, zgłaszanie naruszeń, reagowanie na krzywdę

- omówienie zjawiska rozproszonej odpowiedzialności,

- ochrona wizerunku w sieci,

- nie udostępnianie wizerunku BEZ ZGODY,

- szacunek w internecie oraz w telefonie - na komunikatorach.

 

Poniżej fotorelacja z tego ważnego dla bezpieczeństwa naszych dzieci wydarzenia, idealnie na przeddzień wakacji.

Sandra Polywka-Nicze