W przedostatnim tygodniu czerwca nasza Dwójka brała udział w akcji edukacyjno-informacyjnej pt. TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA.
Podczas tego tygodnia omawiane były następujące tematy:
- BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM:
- przepisy dla pieszych,
- zasady ruchu drogowego,
- użytkowanie hulajnóg elektrycznych,
- nowy przepis o obowiązku noszenia kasku ochronnego przez użytkowników rowerów, hulajnóg do 16 r.ż.
- sprawdzanie stanu technicznego sprzętów,
- zabawy w miasteczku ruchu drogowego,
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO I AI - KORZYSTAJ MĄDRZE!
- higiena cyfrowa,
- zagrożenia w internecie,
- sztuczna inteligencja,
- prywatność w sieci,
- fake news, phishing,
- BEZPIECZNE WAKACJE (WODA I GÓRY)
- bezpieczeństwo nad wodą i w górach,
- zasady kąpieli w wyznaczonych miejscach,
- zagrożenia w górach,
- pogoda w górach,
- ekwipunek, planowanie i przygotowanie to podstawa!
- numery alarmowe,
- ZDROWIE PSYCHICZNE I PIERWSZA POMOC:
- szacunek w relacjach z innymi,
- regulacja emocjonalna,
- pierwsza pomoc,
- czynniki wpływające na zdrowie psychiczne i dobrostan,
- integracyjne zabawy,
- rozmowy o zagrożeniach i o stawianiu granic i ich szanowaniu,
- numery alarmowe,
- spektakle profilaktyczne: "Influencerka", "Tajemnica zagninionych książek", "Ukryty ból",
- ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA, WIZERUNEK W SIECI:
- reagowanie na zagrożenia, zgłaszanie naruszeń, reagowanie na krzywdę
- omówienie zjawiska rozproszonej odpowiedzialności,
- ochrona wizerunku w sieci,
- nie udostępnianie wizerunku BEZ ZGODY,
- szacunek w internecie oraz w telefonie - na komunikatorach.
Poniżej fotorelacja z tego ważnego dla bezpieczeństwa naszych dzieci wydarzenia, idealnie na przeddzień wakacji.
Sandra Polywka-Nicze